skip navigation

Official 2017 NIKE Elite 100 Roster

06/25/2017, 8:15pm EDT
By D1 Circuit Staff
First Last Class School
John Ajak 2019 Church Farm
Babatunde Akingbola 2019 McEachern
Posh Alexander 2020 Our Saviour Lutheran
Avery Anderson 2019 Northwest
Luke Anderson 2019 Lakeland
Alex Antetokounmpo 2020 Dominican
Cole Anthony 2019 Archbishop Molloy
Khalif Battle 2019 Roselle Catholic
Jaden Bediako 2019 St. Marcellinus
Rashawn Blakney 2019 Goretti
BJ Boston 2020 Norcross
Keion Brooks 2019 North Side
Courtney Brown 2019 East Ridge
DJ Burns 2019 York Prep
Michael Christmas 2019 Landstown
Josh Christopher 2020 Mayfair
Kofi Cockburn 2019 Christ the King
Bryce Cook 2019 South Grand Prairie
Sharife Cooper 2020 McEachern
Isaiah Cottrell 2020 Bishop Gorman
Cade Cunningham 2020 Bowie
Taylor Currie 2019 Clarkston
Malcolm Dandridge 2019 Memphis East
N'Faly Dante 2020 Sunrise Christian
Al-Amir Dawes 2019 Patrick School
Nobal Days 2019 Washington Park
Mamadou Diawara 2019 Hamilton Heights
Hunter Dickinson 2020 DeMatha Catholic
Noah Fernandes 2019 Tabor Academy
PJ Fuller 2019 Nathan Hale
Juwan Gary 2019 Gray Collegiate
Joe Girard 2019 Glens Falls
Jalen Green 2020 Memorial
Malik Hall 2019 Sunrise Christian
Chris Harris 2019 South Garland
Anthony Harris 2019 Paul VI
AJ Hoggard 2020 Archbishop John Carroll
Elijah Hutchins-Everett 2020 DePaul Catholic
Aundre Hyatt 2019 The Miller School
Aidan Igiehon 2019 Lawrence Woodmere Academy
Tyson Jackson 2019 Creekside
Antwan January 2019 Taft
Jaime Jaquez 2019 Camarillo
DJ Jeffries 2019 Olive Branch
Xzavier Jones 2019 Martin Luther
Mikael Jones 2020 Girard College
Darren Jones 2019 Cajon
Blaise Keita 2019 Sunrise Christian
Jamal King 2019 Wayne Country Day
Elias King 2019 Huntington Prep
Kobe Langley 2019 Wesleyan Christian
Keyshaun Langley 2019 Wesleyan Christian
Kira Lewis Jr 2019 Hazel Green
Carl Lewis 2019 Lynwood
EJ Liddell 2019 Belleville West
BJ Mack 2019 Charlotte Catholic
Tre'Shaun Mann 2019 The Villages
Romelle Mansel 2019 St. Bernard
Kenyon Martin Jr. 2019 Chaminade Prep
Ismael Massoud 2019 MacDuffie
Tyrese Maxey 2019 South Garland
Mario McKinney 2019 Vashon
Anderson Mirambeaux 2019 Teays Valley
Jordan Mitchell 2019 Montverde Academy
Wendell Moore 2019 Cox Mill
Isaiah Mosley 2019 Rock Bridge
Paul Mulcahy 2019 Gill St. Bernard's
Zeke Nnaji 2019 Hopkins
Isaac Okoro 2019 McEachern
Francis Okoro 2019 Normal Community West
Addison Patterson 2020 Athlete Institute
Scottie Pippen Jr. 2019 Pine Crest
Khalil Robinson 2019 Gray Collegiate
David Roddy 2019 Breck
Moulaye Sissoko 2019 Central Park Christian
Tyreek Smith 2019 Trinity Christian School
Richard Springs 2019 Bishop Loughlin
DJ Steward 2020 Fenwick
Isaiah Stewart 2019 McQuaid Jesuit
Kyle Sturdivant 2019 Norcross
Nate Tabor 2020 OSNA
Dekeyvan Tandy 2019 University Heights
Josh Taylor 2020 Columbia
Isaiah Thompson 2019 Zionsville
Drew Timme 2019 Pearce
Kyree Walker 2020 Hillcrest Prep
Jaykwon Walton 2019 Carver
Lance Ware 2020 Life Center
Trendon Watford 2019 Mountain Brook
Marcus Watson 2019 Buford
Rocket Watts 2019 Old Redford Academy
Justin Webster 2019 Prestonwood Christian
Romeo Weems 2019 New Haven
Khalil Whitney 2019 Roselle Catholic
Deandre Wilkins 2019 Wesleyan Christian
Trey Williams 2019 The Colony
Patrick Williams 2019 West Charlotte
Bryce Wills 2019 Iona Prep
Mylik Wilson 2019 Rayville
Roman Wilson 2019 Park Hill

Session Awards

Player Interviews

Video Mixtapes

Tag(s): Circuit Board  Media Coverage  17U NIKE EYBL  Teams  Mac Irvin Fire (IL)  Team CP3 (NC)  MeanStreets (IL)  Cal Supreme Elite  All Ohio Red (OH)  Southern Stampede (GA)  The City Rocks (NY)  Team Takeover (DC)  Georgia Stars  Division B  Seattle Rotary (WA)  Boo Williams (VA)  Nike South Beach (FL)  Houston Hoops (TX)  Howard Pulley (MN)  E1T1 United (FL)  CIA Bounce (CAN)  Pro Skills (TX)   Division C  Expressions Elite (MA)  Las Vegas Prospects (NV)  Oakland Soldiers (CA)  PSA Cardinals (NYC)  BABC (MA)  The Family Detroit (MI)  Team United (NC)  RM5 Elite (TX)  Nike Phamily (CA)  Renaissance (NY)  Division D  Playaz Club (NJ)  MOKAN Elite (KS)  Team Final (PA)  New York Lightning   Spiece Indy Heat (IN)  Team Penny (TN)  Bradley Beal Elite (MO)  Session 1: Hampton  Session 2: Indianapolis  Session 3: Atlanta  Session 4: Los Angeles  EYBL Finals: Peach Jam  EYBL Program Websites  Division A  Playground Elite (WI)  UPLAY Canada  Team Melo (MD)  Nike Team Florida (FL)  Portland BC (OR)  MEBO Team Hood (MS)  Hampton Interviews  Teams  Division A  All Ohio Red (OH)  Team Final (PA)  The Family Detroit (MI)  Spiece Indy Heat (IN)  MeanStreets (IL)  Oakland Soldiers (CA)  Mac Irvin Fire (IL)  New York Lightning   Houston Hoops (TX)  Division B  Renaissance (NY)  Playaz Club (NJ)  PSA Cardinals (NYC)  Cal Supreme Elite  Howard Pulley (MN)  Nike Phamily (CA)  Pro Skills (TX)   RM5 Elite (TX)  The City Rocks (NY)  Las Vegas Prospects (NV)  Division C  Team CP3 (NC)  E1T1 United (FL)  CIA Bounce (CAN)  Boo Williams (VA)  Seattle Rotary (WA)  Nike South Beach (FL)  Division D  Bradley Beal Elite (MO)  Team Penny (TN)  Georgia Stars  Southern Stampede (GA)  Team Takeover (DC)  Team United (NC)  Expressions Elite (MA)  MOKAN Elite (KS)  BABC (MA)  Session 1: Hampton  Session 2: Indianapolis  Session 3: Atlanta  Session 4: Los Angeles  EYBL Finals: Peach Jam  Team Portis Wings Elite (AR)  Elfrid Payton Elite (LA)  Alabama Challenge  Team Griffin (OK)  We All Can Go (TN)  King James (OH)  17U NIKE EYBL  Teams  Team Texas Elite   Playground Elite (WI)  NorthWest XPress (CA)  Jackson Tigers (MS)  The Travelers (KY)  Southern Stampede (GA)  Nike South Beach (FL)  MeanStreets (IL)  Spiece Indy Heat (IN)  Pool A  Pool B  Pool C  Pool D